Місце проживання громадян відтепер реєструють місцеві громади ДМС

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Йдучи шляхом змін та реформ слід пам’ятати: «Дорогу подужає той, хто йде». Так само і національна система влади впевненою, виваженою ходою, крок за кроком прямує до перерозподілу влади, до нового державного управління. Черговим підтвердженням цього є зміни у системі реєстрації проживання, які набули чинності 4 квітня 2016 року

Йдучи шляхом змін та реформ слід пам’ятати: «Дорогу подужає той, хто йде». Так само і національна система влади впевненою, виваженою ходою, крок за кроком прямує до перерозподілу влади, до нового державного управління. Черговим підтвердженням цього є зміни у системі реєстрації проживання, які набули чинності 4 квітня 2016 року.

Тепер органом реєстрації місця проживання є виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (якщо не утворено виконавчий орган сільської ради).

Процедура і вимоги щодо переліку необхідних для реєстрації документів майже не змінилися. А у підрозділах Державної міграційної служби України (ДМС) на інформаційних стендах можна віднайти адреси, за якими надають послуги з реєстрації місця проживання.

Також органи реєстрації проставлятимуть штампи у паспортах громадян України, окрім випадків відновлення втрачених документів та оформлення першого паспорта громадянина України.

Далі місцеві громади передаватимуть інформацію про реєстрацію місця проживання для внесення до Єдиного державного демографічного реєстру.

Окрім того, розроблено Правила реєстрації місця проживання та Порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджені постановою КМУ від 02.03.2016 № 207. Цими документами здійснюватиметься координація дій під час реєстрації місця проживання місцевими громадами ДМС

Нагадаємо, такі зміни визначено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» від 10.12.2015 № 888-VIII.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи і прийняття на нове місце у той самий день

Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
25827

Дистанційна робота: особливості оформлення

Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
66876

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
146532

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
182503

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді