Чи виплачувати секретарю міськради при звільненні вихідну допомогу у розмірі шести середніх зарплат?

Якщо секретар міськради за посадовими обов’язками був посадовою особою та його звільнили на підставі пункту 5 статті 41 КЗпП, він має право отримати вихідну допомогу в розмірі не менше шестимісячного середнього заробітку.

Чи виплачувати секретарю міськради при звільненні вихідну допомогу у розмірі шести середніх зарплат?

Будьте у тренді ➤ Золота колекція шпаргалок для кадровика

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області роз’яснило права секретаря міської ради міста районного значення, повноваження якого припинили у зв’язку з припиненням повноважень відповідної ради.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» від 13.05.2014 № 1255-VII частину першу статті 41 КЗпП доповнив пунктом 5. Додатковою підставою розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов є припинення повноважень посадових осіб.

У разі припинення трудового договору з підстав, зазначених у пункті 5 частини першої статті 41 КЗпП, виплачують вихідну допомогу у розмірі не менше шестимісячного середнього заробітку (ст. 44 КЗпП).

Проте, законодавством не передбачений перелік посадових осіб, з якими можна припинити трудовий договір за цією підставою, та обмеження щодо її застосування при звільненні працівника в залежності від виду трудового договору (строковий чи безстроковий).

У законодавстві про працю визначення поняття «посадова особа» відсутнє.

Посадова особа місцевого самоврядування — це особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету (ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III). Посадовими особами товариства визнають голову та членів виконавчого органу, голову ревізійної комісії (ревізора), а у разі створення ради товариства (спостережної ради) — голову і членів цієї ради.

Повноваження члена виконавчого органу товариства можна у будь-який час припинити або його можна тимчасово відсторонити від виконання своїх повноважень (ч. 3 ст. 99 Цивільного кодексу України).

Тобто, якщо секретар міської ради міста за своїми посадовими обов’язками був посадовою особою і його звільнили на підставі пункту 5 статті 41 КЗпП, він має право отримати вихідну допомогу в розмірі не менше шестимісячного середнього заробітку.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251423

Одноразова грошова допомога при виході на пенсію: чи виплачують?

Одноразову грошову допомогу в розмірі 10 місячних посадових окладів за наявності не менше 10 років стажу на посадах в органах місцевого самоврядування чи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців наразі не виплачують.
20778

Виплати після звільнення: на що розраховувати та в якому розмірі

Про те, що при звільнення працівнику слід виплатити зароблену заробітну плату та компенсувати невикористану відпустку — відомо всім. Але це не все. За певних підстав звільнення держава гарантує ще й виплату вихідної допомоги. Розглянемо, хто та в якому розмірі може розраховувати на виплати після звільнення.
5273

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді