Чи виплачувати секретарю міськради при звільненні вихідну допомогу у розмірі шести середніх зарплат?

Якщо секретар міськради за посадовими обов’язками був посадовою особою та його звільнили на підставі пункту 5 статті 41 КЗпП, він має право отримати вихідну допомогу в розмірі не менше шестимісячного середнього заробітку.

Чи виплачувати секретарю міськради при звільненні вихідну допомогу у розмірі шести середніх зарплат?

Будьте у тренді ➤ Золота колекція шпаргалок для кадровика

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області роз’яснило права секретаря міської ради міста районного значення, повноваження якого припинили у зв’язку з припиненням повноважень відповідної ради.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» від 13.05.2014 № 1255-VII частину першу статті 41 КЗпП доповнив пунктом 5. Додатковою підставою розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов є припинення повноважень посадових осіб.

У разі припинення трудового договору з підстав, зазначених у пункті 5 частини першої статті 41 КЗпП, виплачують вихідну допомогу у розмірі не менше шестимісячного середнього заробітку (ст. 44 КЗпП).

Проте, законодавством не передбачений перелік посадових осіб, з якими можна припинити трудовий договір за цією підставою, та обмеження щодо її застосування при звільненні працівника в залежності від виду трудового договору (строковий чи безстроковий).

У законодавстві про працю визначення поняття «посадова особа» відсутнє.

Посадова особа місцевого самоврядування — це особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету (ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III). Посадовими особами товариства визнають голову та членів виконавчого органу, голову ревізійної комісії (ревізора), а у разі створення ради товариства (спостережної ради) — голову і членів цієї ради.

Повноваження члена виконавчого органу товариства можна у будь-який час припинити або його можна тимчасово відсторонити від виконання своїх повноважень (ч. 3 ст. 99 Цивільного кодексу України).

Тобто, якщо секретар міської ради міста за своїми посадовими обов’язками був посадовою особою і його звільнили на підставі пункту 5 статті 41 КЗпП, він має право отримати вихідну допомогу в розмірі не менше шестимісячного середнього заробітку.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
250959

Одноразова грошова допомога при виході на пенсію: чи виплачують?

Одноразову грошову допомогу в розмірі 10 місячних посадових окладів за наявності не менше 10 років стажу на посадах в органах місцевого самоврядування чи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців наразі не виплачують.
20747

Виплати після звільнення: на що розраховувати та в якому розмірі

Про те, що при звільнення працівнику слід виплатити зароблену заробітну плату та компенсувати невикористану відпустку — відомо всім. Але це не все. За певних підстав звільнення держава гарантує ще й виплату вихідної допомоги. Розглянемо, хто та в якому розмірі може розраховувати на виплати після звільнення.
5253

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді