Управління Держпраці у Сумській області повідомило про накладання на будівельну компанію штрафу в 1 251 900 грн.
Попри те, що суб’єкт господарювання не визнав своєї провини та двічі оскаржував постанову у суді, штраф довелося сплатити.
Чому були застосовані такі санкції?
Під час інспекційного відвідування будівельної компанії інспектори праці виявили 10 осіб, яких допустили до роботи без офіційного оформлення трудових відносин
Як проходять перевірки з праці під час карантину
Нелегальні працівники виконували роботи з протягування кабелю, закопування траншей на території сонячної електростанції. Працювали вони на посадах різноробів, доручав роботу та здійснював контроль за її виконанням начальник дільниці підприємства, який був відповідальною особою на об’єкті.
На момент перевірки документів, які підтверджують належне оформлення трудових відносин з працівниками інспектору праці надано не було.
Одночасно працівники та начальник дільниці повідомили, що роботи виконувались на умовах договорів підряду.
Держпраці наголошує: основною ознакою, яка відрізняє цивільні відносини від трудових, є те, що трудовим законодавством регулюється процес організації роботи. Натомість він залишається поза межами цивільно-правового договору.
За результатами заходу державного контролю інспекторами праці встановлено, що між суб’єктом інспектування та його найманими працівниками склалися саме трудові відносини. Таким чином, роботодавець порушив ч. 3 ст. 24 КЗпП.
Інспектори праці Управління Держпраці у Сумській області винесли припис, а уповноважена посадова особа —постанову про накладення штрафу на суму 1 251 900 грн.
Після оскарження постанови Держпраці суб’єктом господарювання, її визнано правомірною як за рішенням суду першої інстанції, так і апеляційного.