Врахуйте, що роботодавець може як задовольнити прохання працівника, так і відмовити йому. При отриманні заяви поштою роботодавець не зобов’язаний видавати наказ (розпорядження) про надання відпустки, якщо працівник не погодив з ним перенесення відпустки.

Мінекономіки у листі «Щодо надання відпусток» від 31.03.2020 № 3512-06/21620-07 зазначає, що законодавство не передбачає написання заяви про надання щорічної відпустки працівником, якщо таку відпустку надають у строки, визначені графіком відпусток.
У разі, коли працівник виявив бажання використати щорічну відпустку в інший період, ніж передбачений графіком відпусток, працівник повинен погодити з роботодавцем строк цієї відпустки.
Як правило, у такому випадку працівник пише заяву, на яку роботодавець накладає резолюцію, погоджуючись надати щорічну відпустку в інший строк або перенести її на інший період та видати наказ (розпорядження) про надання відпустки.
Змінити термін надання відпустки можна за згодою працівника і роботодавця, а також якщо настануть обставини для продовження чи перенесення відпустки. Ініціювати перенесення відпустки можуть як роботодавець, так і працівник.
У відповідності до частини третьої статті 3 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР (далі — Закон про звернення громадян), заява — це звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів.
Звернення адресують, зокрема органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань (ч. 1 ст. 5 Закону про звернення громадян)
Письмове звернення надсилають поштою або передають до відповідного органу або установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.
Таким чином, направлена поштою заява працівника може бути підставою для видання роботодавцем наказу (розпорядження) про надання йому відпустки.
Водночас роботодавець може як задовольнити прохання працівника, так і відмовити у ньому. При отриманні заяви поштою роботодавець не зобов’язаний видавати наказ (розпорядження) про надання відпустки, якщо працівник не погодив з ним перенесення відпустки.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
На підприємстві виникла потреба у конкретному працівнику, який перебуває у відпустці. І роботодавець повинен використати порядок відкликання з відпустки. Як правомірно відкликати з відпустки та що передбачає алгоритм дій, читайте у статті.
Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки