У святкові та неробочі дні допускаються роботи, припинення яких неможливе через виробничо-технічні умови (безперервно діючі організації), роботи, викликані необхідністю обслуговування населення (ч. 4 ст. 73 КЗпП).
В інших випадках робота у вихідні дні забороняється. Залучати окремих працівників до роботи в такі дні можна тільки за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) організації і лише у виняткових випадках (ст.71 КЗпП).
Робота у вихідний день: ✍ оформлюємо, компенсуємо
Однак, не забудьте компенсувати роботу працівника у вихідний день. Компенсацією може бути наданням іншого дня відпочинку або подвійна оплата (ч. 1 ст. 72 КЗпП).
Якщо у заяві працівник вказав оплату у подвійному розмірі, сплатіть:
- відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;
- працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
- працівникам, які одержують місячний оклад, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.
Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.
За матеріалами Управління Держпраці у Полтавській області