Держпраці наголошує: офіційне оформлення частини працівників не вберігає від штрафів

Доведіть до відома роботодавців, що недопустимо офіційно працевлаштовувати лише працівників керівного складу.

Держпраці наголошує: офіційне оформлення частини працівників не вберігає від штрафів

⚡️ Особливості перевірок з праці під час карантину

ГУ Держпраці у Львівській області провело перевірку з питань оформлення трудових відносин у товаристві, яке займається виробництвом цегли.

За результатами контрольного заходу встановлено, що у трудових відносинах з товариством перебувають лише працівники керівного складу. Документів, про укладення трудових відносин з працівниками робочих спеціальностей керівництво товариства для перевірки не надало.

При цьому, за місцем здійснення діяльності інспектори праці зафіксували за виконанням трудових обов’язків п’ятьох працівників робітничих професій.

Один із працівників повідомив, що працює у товаристві неофіційно понад 2 роки, інший – більше 10 років.

Оформити трудові відносини допоможуть:
Трудовий договірСКАЧАТИ зразок заповнення


За використання праці незадекларованих працівників керівництво товариства понесе адміністративну відповідальність, передбачену частиною 3 статті 41 КУпАП, а суб’єкт господарювання – фінансову (у вигляді штрафу) передбачену статтею 256 КЗпП України.

Юридичні особи, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

У випадку вчинення такого порушення повторно протягом двох років санкція застосовується у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Нагадаємо, що перевірки з праці розпочались 1 вересня 2020 року, а Держпраці вже повідомляє, які підприємства потраплять до плану перевірок 2021.

За матеріалами ГУ Держпраці у Львівській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27471

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31090

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді