Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у листі від 21.08.2020 року № 3511-06/51797-07 нагадало, що умови встановлення і розміри оплати праці працівників, в тому числі і за період відрядження, підприємства визначають самостійно у колдоговорі або іншому локальному акті.
Одночасно при оплаті днів перебування у відрядженні необхідно враховувати, що розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку (ст. 121 КЗпП).
Пункт 9 розділу 1 «Загальні положення» Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (в редакції, затвердженій наказом Мінфіну від 17.03.2011 р. № 362) (далі — Інструкція) скеровує: якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до статті 107 КЗпП.
Тобто робота працівника, який спеціально відряджений для роботи у вихідні дні, оплачується у подвійному розмірі годинної або денної ставки.
Оскільки дія Інструкції поширюється лише на органи державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, то госпрозрахункові підприємства питання стосовно відряджень мають врегулювати в колективному договорі підприємства з дотриманням мінімальних гарантій, встановлених законодавством.
Мінекономіки нагадує, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер.