НАДС наказом від 31.07.2020 № 143-20 внесло зміни до Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом НАДС від 03.03.2016 № 50 (далі — ТПВСР).
Розділ ІІІ «Робочий час і час відпочинку державного службовця» ТПВСР НАДС виклав у новій редакції та передбачив можливість для держслужбовців виконувати службові обов’язки на умовах гнучкого режиму робочого часу.
✍ Як табелювати роботу з гнучким режимом
Основні особливості такого режиму роботи для держслужбовців:
- необхідно дотримувати норму робочого часу, передбаченого Законом України «Про державну службу», або тривалість встановленого для держслужбовця неповного робочого часу (неповного робочого дня або неповного робочого тижня);
- види гнучкого режиму:
- фіксований — визначають індивідуальний початок і кінець робочого часу, час початку і закінчення перерви для відпочинку і харчування. Тривалість роботи по днях тижня може відрізнятись від встановленої у держоргані. Допускають поділ робочого дня на частини;
- змінний — відсутній фіксований початок, кінець і тривалість робочого дня. На держслужбовця не поширюється встановлена у держоргані тривалість роботи по днях тижня. За потреби визначають періоди часу, в які державний службовець зобов’язаний бути присутнім на робочому місці. Обов’язковий облік щоденної тривалості його робочого дня. Обов’язкова умова — у держоргані функціонує комп’ютерна програма — автоматизована система контролю доступу до приміщень адмінбудівель органу, яка дозволяє здійснювати автоматизований облік робочого часу держслужбовців.
Гнучкий режим робочого часу держслужбовцю встановлюють наказом (розпорядженням) керівника державної служби в держоргані, у якому зазначають:
- прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) державного службовця, якому встановлюють гнучкий режим робочого часу та його посада;
- встановлену норму тривалості робочого часу;
- дату, з якої встановлюють гнучкий режим робочого часу;
- період, на який встановлюють гнучкий режим робочого часу (у разі встановлення на визначений строк);
- час початку і закінчення роботи, час початку і закінчення перерви для відпочинку і харчування (у разі застосування фіксованого режиму робочого часу);
- періоди часу, в які державний службовець зобов’язаний бути присутнім на робочому місці (за потреби, у разі застосування змінного режиму робочого часу).
ТПВСР визначають норми, які служба управління персоналом державного органу повинна врахувати, коли готуватиме проєкт наказу (розпорядження) про встановлення держслужбовцю гнучкого режиму робочого часу.