НАДС запроваджує гнучкий режим робочого часу для держслужбовців

Гнучкий режим робочого встановлюватимуть на визначений строк або безстроково за ініціативою держслужбовця і згодою безпосереднього керівника і керівника структурного підрозділу.

НАДС запроваджує гнучкий режим робочого часу для держслужбовців

НАДС наказом від 31.07.2020 № 143-20 внесло зміни до Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом НАДС від 03.03.2016 № 50 (далі — ТПВСР).

Розділ ІІІ «Робочий час і час відпочинку державного службовця» ТПВСР НАДС виклав у новій редакції та передбачив можливість для держслужбовців виконувати службові обов’язки на умовах гнучкого режиму робочого часу.

✍ Як табелювати роботу з гнучким режимом

Основні особливості такого режиму роботи для держслужбовців:

  • необхідно дотримувати норму робочого часу, передбаченого Законом України «Про державну службу», або тривалість встановленого для держслужбовця неповного робочого часу (неповного робочого дня або неповного робочого тижня);
  • види гнучкого режиму:
  • фіксований — визначають індивідуальний початок і кінець робочого часу, час початку і закінчення перерви для відпочинку і харчування. Тривалість роботи по днях тижня може відрізнятись від встановленої у держоргані. Допускають поділ робочого дня на частини;
  • змінний — відсутній фіксований початок, кінець і тривалість робочого дня. На держслужбовця не поширюється встановлена у держоргані тривалість роботи по днях тижня. За потреби визначають періоди часу, в які державний службовець зобов’язаний бути присутнім на робочому місці. Обов’язковий облік щоденної тривалості його робочого дня. Обов’язкова умова — у держоргані функціонує комп’ютерна програма — автоматизована система контролю доступу до приміщень адмінбудівель органу, яка дозволяє здійснювати автоматизований облік робочого часу держслужбовців.


Гнучкий режим робочого часу держслужбовцю встановлюють наказом (розпорядженням) керівника державної служби в держоргані, у якому зазначають:

  1. прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) державного службовця, якому встановлюють гнучкий режим робочого часу та його посада;
  2. встановлену норму тривалості робочого часу;
  3. дату, з якої встановлюють гнучкий режим робочого часу;
  4. період, на який встановлюють гнучкий режим робочого часу (у разі встановлення на визначений строк);
  5. час початку і закінчення роботи, час початку і закінчення перерви для відпочинку і харчування (у разі застосування фіксованого режиму робочого часу);
  6. періоди часу, в які державний службовець зобов’язаний бути присутнім на робочому місці (за потреби, у разі застосування змінного режиму робочого часу).

ТПВСР визначають норми, які служба управління персоналом державного органу повинна врахувати, коли готуватиме проєкт наказу (розпорядження) про встановлення держслужбовцю гнучкого режиму робочого часу.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус: Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2695

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
69419

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
41057

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
149694

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
42451

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді