У листі «Про виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника» від 14.08.2020 № 3512-06/50540-01 Мінекономіки зазначає, що роботодавець може доручити додаткову роботу (виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника) лише за погодженням з працівником та оформити наказ по підприємству.
Виконання службових обов’язків працівником за більш відповідальною посадою, пов’язане з розпорядчими функціями — це тимчасове замісництво.
Наказ про тимчасове замісництво✍ зразок 2020
Порядок оплати тимчасового замісництва регламентує роз’яснення Мінсоцполітики «Про порядок оплати тимчасового заступництва» від 29.12.1965 № 30/39.
У роз’ясненні зазначено, що призначення працівника виконуючим обов’язки за вакантною посадою не допускають, крім призначень, які проводить вищий орган управління.
Тимчасове виконання обов’язків за посадою відсутнього працівника оформлюють наказом (розпорядженням) по підприємству.
Тимчасовому заступнику виплачують різницю між його посадовим окладом і посадовим окладом працівника, якого заміщують.
У бюджетних установах таку різницю штатним заступникам тимчасово відсутнього працівника не виплачують.
Під виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника розуміють заміну працівника, відсутнього у зв’язку із тимчасовою непрацездатністю, відрядженням, відпусткою, виконанням громадських обов’язків із збереженням робочого місця (посади).
Працівники виконують обов’язки тимчасово відсутнього працівника одночасно з виконанням своїх основних обов’язків в межах встановленої графіком роботи (змінності) тривалості робочого дня (зміни).
Мінекономіки зазначає, що прямий обов’язок роботодавця на час тимчасової відсутності працівника, зокрема у зв’язку з відпусткою або тимчасовою непрацездатністю, покладати виконання його обов’язків на іншого працівника у законодавстві відсутній і кожне підприємство вирішує його самостійно.