Мін’юст визначив, як передавати до архівів електронні документи з кадрових питань та особового складу
Мін’юст затвердив Порядок приймання-передавання електронних документів Національного архівного фонду на постійне зберігання наказом від 30.12.2020 № 4555/5 (далі — Порядок).
Е-документообіг: будьмо в цифрі
Порядок поширюється на підприємства, установи, що створюють документи Національного архівного фонду (НАФ). Це зокрема державні органи, ОМС, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та підпорядкування, які є джерелами комплектування архівів. Порядок визначає, як фондоутворювачам НАФ передавати в архіви електронні документи постійного та тривалого зберігання.
Електронні документи прийматимуть архівні установи, в зоні комплектування яких перебуває підприємство, установа — центральні та галузеві державні архіви, державні архіви областей, міст Києва та Севастополя, архівні відділи районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, архівні відділи міських рад.
Юридичні особи застосовують цей Порядок і у разі своєї ліквідації, щоб передати на зберігання до архівів документів, у т. ч. з кадрових питань та особового складу, постійного та тривалого (понад 10 років) строків зберігання.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
Війна «розпорошила» працівників по різних куточках Батьківщини та світу. Як за таких умов дотримати вимог законодавства та ознайомлювати працівників з документами під підпис?
Електронні документи поступово витісняють паперові та все частіше використовуються у діяльності працівників кадрової служби. Однак, на сьогодні виникає низка питань щодо їх оформлення: як зробити електронний підпис, як накласти електронний підпис на документ, яку юридичну силу має документ, підписаний електронним цифровим підписом. Ця стаття допоможе не припуститися помилок і запровадити електронний документообіг за вимогами чинного законодавства.
Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож розглядаємо особливості формування та зберігання електронних документів з урахуванням змін у законодавстві.
Більшість підприємств працюють в особливому режимі. Щоб запобігти поширенню інфекційного захворювання, багатьох працівників перевели на віддалену роботу. Які сервіси допоможуть налагодити роботу з дому, — з’ясуєте у статті.
Колеги, які ігнорують різноманітність носіїв листів і не враховують їх особливостей, мають проблеми з формуванням справ. Дізнайтеся 5 типових помилок, які допускають секретарі, та їх наслідки. А головне — довідайтесь, як їх виправити.