Інспектори праці складатимуть акти перевірок по-новому

Мінекономіки затвердило нові форми документів, за якими інспектори праці документуватимуть перевірку

Інспектори праці складатимуть акти перевірок по-новому

Новий документ — наказ Мінекономіки «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю Державною службою України з питань праці» від 27.10.2020 № 2161.

Як проходять перевірки з праці

Міністерство затвердило 15 форм для фіксації перебігу та результатів перевірки.

Ключова форма — акт перевірки. Тепер інспектори послуговуватимуться єдиною формою акта, незалежно від того, що саме перевіряють — охорону праці, дотримання трудового законодавства чи працевлаштування осіб з інвалідністю. В акті є частина, загальна для всіх перевірок, з відомостями про роботодавця, перевіряльника, перевірку. Питання для перевірки виклали в додатках. Наприклад, з додатку 4 до акта можете дізнатися, що зацікавить інспектора, якщо перевірка — з питань дотримання законодавства про працю.

Інші форми, якими послуговуватиметься інспектор:

  • акт про відмову від підпису (форма 2);
  • акт про неможливість проведення заходу державного контролю (форма 3);
  • акт про неможливість складання висновку (форма 4);
  • вимога про надання документів (форма 5);
  • вимога щодо забезпечення здійснення контрольних повноважень, усунення виявлених порушень (форма 6);
  • висновок про стан дотримання об'єктом нагляду законодавства про працю під час здійснення контрольних повноважень (форма 7);
  • припис про усунення виявлених порушень законодавства про працю (форма 8);
  • припис про усунення виявлених порушень законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду (форма 9);
  • розпорядження про усунення виявлених порушень ліцензійних умов з виробництва вибухових матеріалів промислового призначення (форма 10);
  • постанова по справі про адміністративне правопорушення (форма 11);
  • постанова про закриття справи про адміністративне правопорушення (форма 12);
  • протокол про адміністративне правопорушення (форма 13);
  • рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу (форма 14);
  • рішення щодо скасування (залишення без змін) постанови по справі про адміністративне правопорушення (форма 15).

Наказ зареєстрували у Мінюсті 23.12.2020 за № 1280/35563. Нині наказ ще не діє — він набуде чинності в день, коли його офіційно опублікують. Того ж дня втратить чинність наказ Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338, який затвердив форми документів для перевірок, що діють зараз.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27470

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31090

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді