В ст. 182-1 КЗпП визначено, що щорічну додаткову оплачувану відпустку, яка триває 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів, можуть отримати:
- жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років,
- жінка, що має дитину з інвалідністю,
- жінка, яка усиновила дитину,
- матір особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи,
- одинокі матері,
- батько дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі),
- особа, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.
В ст. 24 Закону "Про відпустки" зазначається, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.
Документи, що підтверджують право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей
Заміна додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, грошовою компенсацією в інших випадках, законодавством не передбачена.
Якщо працівник продовжує працювати - права на отримання компенсації за невикористану соціальну відпустку на дітей він не матиме. Лише тільки при звільненні.
Якщо такий працівник звільняється, то роботодавець повинен виплатити компенсацію за всі невикористані дні додаткових відпусток на дітей за всі роки, коли існувало право на такі відпустки.
За матеріалами фейсбук сторінки Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір