Чи враховувати до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, час перебування у відпустці без збереження зарплати на період дії воєнного стану

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Врахуйте настанови Держпраці, щоб дотримати вимог законодавства

question.jpg

Чи зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, час перебування у відпустці без збереження зарплати на період дії воєнного стану?

В ст. 9 Закону “Про відпустки” визначено, що до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (ст. 6 цього Закону), зараховуються, зокрема, час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому не виплачувалася зарплата у порядку, визначеному ст. 25 і 26 цього Закону.

Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження зарплати без обмеження строку, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону “Про відпустки” (ч. 3 ст. 12 Закону № 2136-IX).

Оскільки відпустка без збереження зарплати на період дії воєнного стану надається відповідно до ст. 26 Закону “Про відпустки”, вона включається до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку.

Держпраці звертає увагу, що ст. 12 Закону "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" доповнили четвертою частиною, згідно з якою у період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу ВПО, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження зарплати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого п. 4 ч. 1 ст. 9 Закону “Про відпустки”.

Відпустка, передбачена ч. 4 ст. 12 Закону № 2136-IX – це новий вид відпустки, яку Закон “Про відпустки” не регламентує.

Отже, період відпустки, наданої працівнику на підставі ч. 3 ст. 12 Закону "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, а період відпустки, наданої на підставі ч. 4 цієї статті до такого стажу не зараховується.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Держпраці

Звільнення через відсутність працівника понад чотири місяці
Катерина Черниш,головний редактор Вищої школи Кадровика
З 19 липня Держпраці відновила перевірки роботодавців під час воєнного стану. Уникнути штрафів і правильно організувати кадровий документообіг в умовах війни та за мирних часів допоможе "Всеукраїнська професійна сертифікаціїя кадровиків — 2023".

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50068

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8976

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
152669

Порядок надання щорічної основної відпустки у мирний час і в умовах воєнного стану

Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.
198804

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді