Роботодавець зможе звільнити працівника об’єкта держвласності, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави, об’єкта критичної інфраструктури за підтримку держави-агресора

Проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 41 Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткової підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця» від 05.09.2022 № 7731 (далі — Законопроєкт № 7731) зареєстровано у ВРУ.
Законопроєкт № 7731 пропонує визначити додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця за умови вчинення працівником, який працює на об’єктах державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави та/або об’єктах критичної інфраструктури, проступку, не сумісного з продовженням даної роботи, пов’язаного з його підтримкою держави-агресора.
Якщо депутати підтримають Законопроєкт № 7731, відповідні зміни внесуть до статті 41 КЗпП.
Автори Законопроєкту № 7731 наполягають, що запропонована норма особливо важлива зараз, адже продовження роботи колаборантів на об’єктах критичної інфраструктури становить загрозу інтересам та безпеці не лише України, а і усього світу.
Роботодавець має негайно звільнити та передати до лав правосуддя працівників об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України та/або об’єктів критичної інфраструктури, зокрема, атомних електростанцій, які підтримують ідеологію держави-агресора.
За матеріалами ВРУ
Заплановано звільнення за скороченням штату працівників структурного підрозділу. Однак, замовник вирішив продовжити на два місці контракт на постачання продукції, що випускає підрозділ. Як перенести дату скорочення працівників? Чи зобов’язане підприємство персонально повідомляти працівників про перенесення дати скорочення чисельності та штату?
Обов’язком роботодавця у разі скорочення чисельності чи штату працівників та звільнення у зв’язку з ліквідацією установи є повідомлення працівника про наступне звільнення не пізніше, ніж за два місяці. Зразок листа-повідомлення про звільнення працівника та особливості його вручення розкриваємо у статті.
Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
Законодавство встановлює мінімальний розмір вихідної допомоги при звільненні працівника з роботи. Однак, роботодавець має право збільшити розмір вихідної допомоги у колективному договорі. Чи передбачає обмеження щодо виплати вихідна допомога при скороченні пенсіонера та які гарантії забезпечує вихідна допомога при звільненні військовослужбовцям — читайте у статті.
Трудовий договір може бути припинено, а працівника звільнено з роботи лише з підстав і в порядку, визначених трудовим законодавством. Які умови припинення трудового договору? Як здійснити оформлення припинення дії трудового договору? Чи відрізняється порядок розірвання трудового договору між працівником і фізичною особою – підприємцем? Як заповнити коректно бланк угоди про припинення трудового договору? Усе про документування: угода про припинення трудового договору (бланк) та наказ про припинення трудового договору (бланк) а також особливості припинення трудових відносин під час воєнного стану читайте у цій статті.