Держпраці роз'яснило, чи вимагати у працівника довідку про місце реєстрації

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Під час евакуації з окупованої території чоловік загубив довідку про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру, яка містить відомості про місце реєстрації. Він має лише паспорт громадянина України у формі ID-картки. Роботодавець вимагає для працевлаштування надати інформацію про місце проживання. Чи правомірно це?

think_06_06.jpg

Чи можна прийняти на роботу особу без прописки

Щоб допустити працівника до роботи, потрібно укласти з ним трудовий договір, який відтак оформити наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомити центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Під час укладення трудового договору громадянин зобов’язаний подати документи:

  • паспорт чи інший документ, що посвідчує особу;
  • трудову книжку, якщо вона є, або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), стан здоров’я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи –– у випадках, передбачених законодавством (ст. 24 КЗпП).

Під час укладення трудового договору заборонено вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхню партійну та національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування, а також документи, подавати які не вимагає законодавство (ст. 25 КЗпП).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці

 

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи і прийняття на нове місце у той самий день

Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
25765

Дистанційна робота: особливості оформлення

Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
66738

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
146402

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
182447

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді