Під час евакуації з окупованої території чоловік загубив довідку про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру, яка містить відомості про місце реєстрації. Він має лише паспорт громадянина України у формі ID-картки. Роботодавець вимагає для працевлаштування надати інформацію про місце проживання. Чи правомірно це?
Чи можна прийняти на роботу особу без прописки
Щоб допустити працівника до роботи, потрібно укласти з ним трудовий договір, який відтак оформити наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомити центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.
Під час укладення трудового договору громадянин зобов’язаний подати документи:
- паспорт чи інший документ, що посвідчує особу;
- трудову книжку, якщо вона є, або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), стан здоров’я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи –– у випадках, передбачених законодавством (ст. 24 КЗпП).
Під час укладення трудового договору заборонено вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхню партійну та національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування, а також документи, подавати які не вимагає законодавство (ст. 25 КЗпП).
За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.