ДПС звітує про недотримання роботодавцями податкового та трудового законодавства

Які порушення зафіксували фахівці

Perevirka_22_07.jpg

Державна податкова служба (ДПС) постійно контролює, чи дотримуються суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, податкового та іншого законодавства України.

Штрафи за трудові порушення з 1 жовтня

Фахівці ДПС виявили, що в одній із мереж магазинів сімейного шопінгу в кожному торговельному залі здійснювали продаж одних і тих самих товарів одночасно кілька підприємців –– фізичних осіб: на кожній касі –– інший суб’єкт господарювання. Крім того, вони продавали товари без видачі розрахункових документів установленої форми та змісту на повну суму проведеної операції. 

Працівники територіальних підрозділів податкового аудиту організували та одночасно провели 17 фактичних перевірок мережі магазинів сімейного шопінгу на території Вінницької, Житомирської, Київської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей. Під час перевірок виявили та задокументували порушення податкового законодавства на загальну суму понад 3,4 млн гривень. 

Фахівці ДПС також встановили, що роботодавці порушували законодавство щодо укладання трудового договору та оформлення трудових відносин з найманими особами. Так, до виконання обов’язків без подання до ДПС повідомлення про прийняття на роботу допустили 24 особи.

Під час проведення фактичних перевірок працівники податкового аудиту провели хронометражі господарської діяльності несумлінних платників податків і з’ясували, що у всіх випадках середньодобовий виторг, проведений через реєстратори розрахункових операцій, зріс від 40 до 1700 відсотків.

За матеріалами ДПСУ

Ірина Житкова шеф-редактор Експертус Кадри
Що змінилося та як застосовувати нові норми: як переносити вихідні, яким працівникам можна виплатити компенсацію за невикористану відпустку без звільнення, які відпустки не входять до стажу для щорічних відпусток, хто матиме право на нову відпустку до 60 к. дн., кому роботодавець зможе відмовити у відпустці, чи можна замінити оплачувані відпустки неоплачуваними та багато іншого.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: особливості укладення

Одним із видів трудового договору є трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Прийняття на роботу з нефіксованим трудовим договором передбачає низку особливостей. Що має містити заява про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок її заповнення? Чи приймається наказ про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок такого наказу? Усе про трудовий договір з нефіксованим робочим часом, алгоритм укладення та реалізації, читайте у статті.
16009

Прийняття на роботу неповнолітніх

Праця неповнолітніх осіб — нині актуальна тема. Працевлаштування неповнолітніх в Україні та особливості звільнення неповнолітніх з роботи хоч і регулюються законодавством, однак лишають низку питань для роботодавців. Способи працевлаштування неповнолітніх, тривалість відпустки для неповнолітніх, дозвіл на працевлаштування неповнолітніх, додаткові підстави звільнення для неповнолітніх, про все це — у статті
12307

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2024.
122680

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору 2024.
254830

Різниця між трудовим та цивільно-правовим договором

Трудовий договір та цивільно правова угода — два види договорів, що найчастіше укладаються між роботодавцем та працівником. Вони мають ряд важливих відмінностей, які впливають на права та обов’язки сторін, а також на порядок припинення відносин. У цій статті ви знайдете основні відмінності між трудовим та цивільно-правовим договором а також корисні поради щодо того, що краще обрати трудовий чи цивільно-правовий договір
2226

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді