ДПС звітує про недотримання роботодавцями податкового та трудового законодавства

Які порушення зафіксували фахівці

Perevirka_22_07.jpg

Державна податкова служба (ДПС) постійно контролює, чи дотримуються суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, податкового та іншого законодавства України.

Штрафи за трудові порушення з 1 жовтня

Фахівці ДПС виявили, що в одній із мереж магазинів сімейного шопінгу в кожному торговельному залі здійснювали продаж одних і тих самих товарів одночасно кілька підприємців –– фізичних осіб: на кожній касі –– інший суб’єкт господарювання. Крім того, вони продавали товари без видачі розрахункових документів установленої форми та змісту на повну суму проведеної операції. 

Працівники територіальних підрозділів податкового аудиту організували та одночасно провели 17 фактичних перевірок мережі магазинів сімейного шопінгу на території Вінницької, Житомирської, Київської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей. Під час перевірок виявили та задокументували порушення податкового законодавства на загальну суму понад 3,4 млн гривень. 

Фахівці ДПС також встановили, що роботодавці порушували законодавство щодо укладання трудового договору та оформлення трудових відносин з найманими особами. Так, до виконання обов’язків без подання до ДПС повідомлення про прийняття на роботу допустили 24 особи.

Під час проведення фактичних перевірок працівники податкового аудиту провели хронометражі господарської діяльності несумлінних платників податків і з’ясували, що у всіх випадках середньодобовий виторг, проведений через реєстратори розрахункових операцій, зріс від 40 до 1700 відсотків.

За матеріалами ДПСУ

Ірина Житкова шеф-редактор Експертус Кадри
Нерідко працівники йдуть у відпустки, з яких і не планують повертатися на роботу. Варіантів два — вони одразу кажуть про свої наміри перед відпусткою або повідомляють про них під час відпустки. Розглянемо обидві ситуації, дамо відповіді на часті запитання, наведемо приклад розрахунку останнього дня відпустки та поділимося зразками заяви й наказу.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4905

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
72122

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30964

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді