Верховній Суд виніс Постанову у справі № №360/2789/21 за адміністративним позовом підприємця про визнання протиправною та скасування Постанови Держпраці про накладення штрафу
У статті — вимоги до виготовлення й засвідчення витягів зі службових документів. Витяг виготовляють, якщо немає потреби копіювати документ повністю. Скористайтеся зразками витягів зі зведених наказів і протоколу
У квітні 2021 року під час інспекційного відвідування одного з ТОВ інспектор праці зафіксував факт використання праці однієї особи, що була допущена до роботи без укладання трудового договору, оформлення його відповідним наказом, а також без повідомлення органу ДФС про прийняття на роботу. За статею 265 КЗпП за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору щодо суб’єкта господарювання винесли постанову про накладення штрафу в розмірі 60 000,00 грн.
Суб’єкт господарювання не погодився із рішенням і намагався оскаржити дії фахівців Держпраці. Суди першої, апеляційної та касаційної інстанцій відмовили в задоволенні позовних вимог ТОВ, підтримали позицію Держпраці та визнали дії відомства такими, що відповідають вимогам чинного законодавства.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці
Що змінилося та як застосовувати нові норми: як переносити вихідні, яким працівникам можна виплатити компенсацію за невикористану відпустку без звільнення, які відпустки не входять до стажу для щорічних відпусток, хто матиме право на нову відпустку до 60 к. дн., кому роботодавець зможе відмовити у відпустці, чи можна замінити оплачувані відпустки неоплачуваними та багато іншого.
Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.
Колективний договір — це угода між роботодавцем (або об’єднанням роботодавців) та представницьким органом працівників, яка встановлює взаємні права, обов’язки і відповідальність сторін щодо регулювання виробничих (робочих) відносин. Усе про припинення дії колективного договору — у статті.
Зміна умов трудового договору — це процедура, яка передбачає внесення змін до існуючих умов праці, визначених у трудовому договорі. Це може стосуватися зміни заробітної плати, графіку роботи, посадових обов’язків та інших умов. Більш детально про зміну умов трудового договору та про те, чи можна змінювати істотні умови трудового договору – у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.