Простій, що стався не з вини працівника, оплачує роботодавець. Так зобов'язує КЗпП. Відповідно якщо особа не може виконувати роботу вдома та працює віддалено, вона може претендувати на середній заробіток навіть за період, коли не мала змоги виконувати робочі завдання.
Як оголосити простій через відключення світла
Роботодавець, який не хоче оплачувати простій, має забезпечити працівника генераторами, акумуляторами чи іншими засобами для забезпечення віддаленої роботи без електроенергії.
Зникнення електроенергії є форс-мажором. Це вимушений простій, що відбувається не з вини працівника. Оскільки під час воєнного стану для працівника є загроза його життю, оплачувати цей час потрібно виходячи із середнього заробітку. Те саме стосується часу, який працівник проводить у бомбосховищі.
Роботодавець має два варіанти: оплачувати період, коли працівник вимушено не може виконувати свої функції або забезпечити його альтернативним джерелом енергії, як-от акумуляторами, ноутбуками з батареєю, що можуть працювати без підключення до мережі тривалий час, генераторами тощо.
«Забезпечення працівника, у тому числі й видатковими коштами, лежить на роботодавцеві. Це має бути прописано у трудовому договорі, а якщо цього немає у договорі, значить, відповідає роботодавець», –– пояснює Шубін.
Відновідно до закону через відсутність електроенергії роботодавець має нести всі пов'язані з цим збитки, платити зарплату за час простою або забезпечувати співробітника додатковою технікою. Утім, варто враховувати, що далеко не всі роботодавці мають ресурси для забезпечення всіх своїх працівників.
За матеріалами Obozrevalel.com
Підвищення кваліфікації онлайн ➤ Організація кадрової роботи з дотриманням змін у законодавстві ➤ Оптимізація витрат на персонал без зауважень при перевірці ➤ Проведення кадрового самоаудиту та виправлення помилок