
Під час воєнного стану роботодавець може обмежити тривалість щорічної основної відпустки за поточний робочий рік –– до 24 календарних днів. Залишок, якщо такий є, переноситься на період після припинення чи скасування воєнного стану.
Тобто у період воєнного стану роботодавець має право на власний розсуд вирішити, скільки днів відпустки надати працівнику, –– повну щорічну основну відпустку чи 24 дні.
У випадку звільнення працівнику виплачують грошову компенсацію за статтею 24 Закону України «Про відпустки».
За матеріалами ГУ Держпраці у Запорізькій області
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.