Табель обліку робочого часу: ведемо під час війни
У Державній службі України з питань праці пояснили, чи проводиться оплата роботи в нічний час в підвищеному розмірі під час війни.
Так, у період воєнного стану так само слід керуватися Кодексом законів про працю України. Так, стаття 108 КЗпП зазначає, що робота в нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором. Проте вона не може бути нижчою за 20% тарифної ставки за кожну годину роботи у нічний час.
Будьте готовими до будь-яких запитань
Зарплата за роботу в нічний час нараховується на підставі табелів обліку робочого часу.
Порушення цих норм роботодавцем свідчить про недотримання ним мінімальних державних гарантій.
Вас також може зацікавити:
А за це Кодекс законів про працю України передбачає відповідальність у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Таке стягнення накладається за кожного працівника, стосовно якого було порушено норми оплати праці.
Зауважимо, нічним вважається час з 22 години вечора до 6 години ранку.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті