Як припинити трудові відносини у разі смерті роботодавця?

Держпраці роз'яснила порядок подання заяви

image66

Як звільняти працівників під час воєнного стану

Смерть роботодавця (фізичної особи — підприємця) є підставою для припинення трудового договору. Такою ж підставою може бути й рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою, якщо воно набрало законної сили.

Для врегулювання таких ситуацій Кабінет Міністрів у жовтні затвердив  «Порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця — фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою» (постанова від 14.10.2022 №1172).

 

Ірина Житкова експертка з кадрових питань, Київ
Ґрунтовний розбір ситуації та відповіді на основні запитання

 

 

Документ передбачає, що для припинення трудового договору працівник подає до будь-якого центру зайнятості такі документи (в електронній або паперовій формі):

  • заяву про припинення трудового договору з викладенням відповідної інформації про смерть роботодавця;
  • копії документів, що підтверджують смерть роботодавця або набрання законної сили рішенням суду (за наявності);
  • копії документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України (для тих, хто відмовився від РНОКПП через релігійні погляди і має відповідну позначку в паспорті);
  • інформацію про роботодавця (ПІБ, РНОКПП або ІПН);
  • копію примірника трудового договору або наказу про прийняття на роботу (якщо їх немає, можна надати відомості про трудову діяльність з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування);
  • копію трудової книжки (за наявності).

 

Корисно знати фізособам-підприємцям

Центр зайнятості повідомляє Пенсійний фонд та ДПС про припинення трудового договору прямо в день подання заяви (який вважається днем припинення трудового договору).

 

Водночас запис про припинення трудового договору вноситься до трудової книжки на вимогу працівника та не раніше, ніж через три робочих дні з дня подання заяви.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118845

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521006

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
479

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді