Як звільняти працівників під час воєнного стану
Смерть роботодавця (фізичної особи — підприємця) є підставою для припинення трудового договору. Такою ж підставою може бути й рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою, якщо воно набрало законної сили.
Для врегулювання таких ситуацій Кабінет Міністрів у жовтні затвердив «Порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця — фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою» (постанова від 14.10.2022 №1172).
Ґрунтовний розбір ситуації та відповіді на основні запитання
Документ передбачає, що для припинення трудового договору працівник подає до будь-якого центру зайнятості такі документи (в електронній або паперовій формі):
- заяву про припинення трудового договору з викладенням відповідної інформації про смерть роботодавця;
- копії документів, що підтверджують смерть роботодавця або набрання законної сили рішенням суду (за наявності);
- копії документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України (для тих, хто відмовився від РНОКПП через релігійні погляди і має відповідну позначку в паспорті);
- інформацію про роботодавця (ПІБ, РНОКПП або ІПН);
- копію примірника трудового договору або наказу про прийняття на роботу (якщо їх немає, можна надати відомості про трудову діяльність з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування);
- копію трудової книжки (за наявності).
Корисно знати фізособам-підприємцям
Центр зайнятості повідомляє Пенсійний фонд та ДПС про припинення трудового договору прямо в день подання заяви (який вважається днем припинення трудового договору).
Водночас запис про припинення трудового договору вноситься до трудової книжки на вимогу працівника та не раніше, ніж через три робочих дні з дня подання заяви.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.