Як відбувається розірвання трудового договору, якщо підприємство розташоване в зоні проведення бойових дій?
Оновлений перелік документів, які слід видати працівнику під час звільнення
Закон України від 15.03.2022 № 2136 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачає, що працівник може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві, у зв’язку з веденням бойових дій у районах, де розташоване підприємство, та існування загрози для життя і здоров’я. Винятком є лише випадки примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану та залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.
Як відбувається звільнення за власним бажанням: стаття оформлення, відпрацювання
При цьому, якщо людина виїхала з регіону проведення бойових і не встигла звільнитися, вона може зробити це в іншому місці. Так, внутрішньо переміщена особа має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем проживання тимчасового проживання заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору. А вже центр зайнятості поінформує роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними), територіальні органи ПФУ та Державної податкової служби.
Добірка корисних матеріалів:
В такому разі датою припинення трудового договору є наступний день після заяви. А допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці
Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.