Працівник з інвалідністю: прийняття, робота, звільнення
Документи, що підтверджують інвалідність, є підставою для отримання низки пільг та соціальних виплат. В разі їх втрати під час виїзду з зони проведення бойових дій або тимчасово окупованих територій України, громадяни можуть відновити такі документи.
Щоб це зробити, слід звернутися до органу соціального захисту населення. Працівники таких установ мають доступ до централізованого банку даних осіб з інвалідністю, а це дає змогу зробити витяг. Потім, щоб поновити висновок медико-соціальної експертної комісії, слід звернутися до найближчого медичного центру, в якому працює МСЕК. При цьому слід пам'ятати, що під час воєнного стану внутрішньо переміщених осіб комісії оглядають виключно за місцем їх перебування.
Внутрішньо переміщеним особам також не потрібно проходити повторний огляд МСЕК, щоб підтвердити інвалідність. На час дії воєнного стану вона продовжується автоматично. А ось вже після його скасування впродовж 6 місяців буде необхідно пройти огляд.
За матеріалами Урядового порталу
Найпоширеніші запитання, які турбують роботодавців, та відповіді на них в одній статті ☟
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.