Не забудьте розповісти про це працівнику перед роботою

Держпраці надала перелік того, про що слід поінформувати людину під час прийняття на роботу

image14

Як повідомити нового працівника про умови трудового договору

Трудові відносини між роботодавцем і працівником починаються з прийняття на роботу. Ст. 29 Кодексу законів про працю України передбачає, що роботодавець має поінформувати працівника про такі аспекти: 

  • місце роботи, посаду та перелік посадових обов’язків, а також про дату початку виконання роботи;
  • визначене робоче місце та забезпечення необхідними засобами для роботи;
  • права і обов’язки, умови праці;
  • наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про право на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору (під підпис);
  • правила внутрішнього трудового розпорядку або умови встановлення режиму роботи, тривалості робочого часу та відпочинку, а також, у разі укладення колективного договору, про його положення;
  • проходження інструктажу з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони;
  • організацію професійного навчання працівників (якщо таке навчання передбачено);
  • тривалість щорічної відпустки, умови та розмір оплати праці;
  • процедуру та встановлені законодавством строки попередження про припинення трудового договору, яких повинні дотримуватися і працівник і роботодавець.

Якщо особа працюватиме дистанційно, інформувати її про робоче місце та шкідливі фактори на ньому, а також говорити про інструктаж з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони не потрібно. При укладенні трудового договору про дистанційну роботу роботодавець, за потреби, повинен надати працівникові необхідне обладнання та засоби для роботи й надати рекомендації щодо експлуатації. Такі інструктажі мають проводитися систематично. Відповідальність за це покладається на роботодавця так само, як і відповідальність за безпечність і належний технічний стан такого обладнання.

Ознайомити працівника з передбаченою КЗпП інформацією потрібно ще до початку роботи в узгоджений з ним спосіб.

З наказами та іншими документами працівника можна ознайомити за допомогою електронних комунікацій з накладенням електронного підпису. Трудовий договір може передбачати альтернативні способи ознайомлення.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління

Державної служби України з питань праці 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4892

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4808

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді