МОЗ врегулювало роботу з паперовими листками непрацездатності до 01 січня 2023 року ще навесні наказом від 25.03.2022 № 522. Але воєнний стан триває й у лікарів не завжди є можливість сформувати медвисновок про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. Особливо це стосується тимчасово окупованих територій або ж звільнених територій, але на яких поки що не підключили заклади охорони здоров’я до електронної системи. В таких ситуаціях лікарі зможуть фіксувати тимчасову втрату працездатності на паперових бланках лікарняних.
Щоби продовжити термін використання паперових бланків лікарняних, МОЗ розробило проєкт наказу «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України». СПО об’єднань профспілок України розмістило документ на своєму сайті.
Проєкт наказу МОЗ передбачає, що термін видачі паперових листків непрацездатності продовжать після 01 січня 2023 року на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня, як його припинять або скасують. Відповідні зміни внесуть у пункт 6 наказу МОЗ «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» від 01.06.2021 № 1066. У такому разі лікарі зможуть застосовувати вимоги нормативних документів, які регламентують видачу листків непрацездатності у паперовому вигляді, у випадку:
- коли продовжують та закривають листки непрацездатності, видані до 1 жовтня 2021 року;
- коли сплив строк, протягом якого лікуючий лікар міг внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності керівник закладу;
- коли видають паперовий листок непрацездатності застрахованій особі протягом двох місяців з дня народження дитини, зазначеного у свідоцтві про народження дитини - на підставі цього свідоцтва та рішення суду про усиновлення дитини;
- якщо виникають технічні проблеми (помилки) при передачі даних між Електронним реєстром листків непрацездатності та Реєстром медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, через які неможливо сформувати е-лікарняний протягом 7 днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність — до усунення таких проблем (помилок);
- якщо доступ користувачів електронної системи охорони здоров’я до центральної бази даних зупинили у встановленому порядку в умовах воєнного стану.
Також проєкт наказу МОЗ передбачає, що медвисновки може підписувати своїм КЕП лікар, який перебуває у трудових відносинах з суб’єктом господарювання. Крім того, електронний медвисновок формуватимуть тільки тим пацієнтам, які мають РНОКПП або відмітку про відмову від нього.
Олена Петровська
за матеріалами СПО об’єднань профспілок