Чи може працівник оформити, окрім основної,ще й додаткову відпустку?
Дев’ять оновлених правил надання відпусток під час воєнного стану
Закон України «Про відпустки» передбачає надання працівникам таких видів додаткових відпусток:
- щорічна додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці (ст. 7);
- щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці та її тривалість (ст. 8);
- додаткові відпустки у зв’язку з навчанням;
- творча відпустка;
- відпустка для підготовки та участі в змаганнях;
- додаткова відпустка окремим категоріям громадян та постраждалим учасникам Революції Гідності (р. ІІІ, ст. 13-16).
Важливо, що можливість оформлення щорічних додаткових, соціальних, навчальних та інших відпусток тривалістю та на умовах, визначених законодавством про відпустки, не обмежується умовами воєнного стану.
Водночас закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ вніс зміни до порядку надання та компенсації відпусток, розрахунку стажу для щорічних основних та додаткових відпусток. Крім того, наразі законодавством встановлено деякі обмеження. Також з'явилися нові види відпусток.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
Графік відпусток працівників: коли і як складається, хто його затверджує, як ознайомити з ним працівників