Мінсоцполітики розробило новий порядок інформування про вакансії для осіб з інвалідністю

СПО об’єднань профспілок оприлюднило проєкт постанови КМУ «Деякі питання організації працевлаштування осіб з інвалідністю»

image10

Чи подавати звіт 10-ПОІ про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю у 2023 році

СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Деякі питання організації працевлаштування осіб з інвалідністю». Розробник постанови — Мінсоцполітики. 

Цим документом, серед іншого, міністерство пропонує:

  • визнати такими, що втратили чинність, нормативно-правові акти, затверджені постановою КМУ «Деякі питання реалізації норм Законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 31.01.2007 № 70:
    • Порядок реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю;
    • Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування;
  • затвердити Порядок надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування осіб з інвалідністю (далі — Порядок).

Новий Порядок визначатиме механізм, за яким підприємства надаватимуть центрам зайнятості інформацію, необхідну для працевлаштування осіб з інвалідністю. Відтак, роботодавець інформуватиме центр зайнятості з дня, як у нього з’явилась потреба  в підборі працівників з інвалідністю та / або з дати відкриття вакансій, на які він може працевлаштувати осіб з інвалідністю. 

checkbox-152187_640.png Більше про порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Для працевлаштування осіб з інвалідністю, роботодавець зможе надавати центру зайнятості інформацію:

  • в електронній формі — з електронним підписом або печаткою, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів або без них;
  • у паперовій формі —  засвідчену підписом керівника / ФОП або уповноваженої ним  особи.

Форму, за якою надаватимемо інформацію у центр зайнятості, та порядок її заповнення затвердить Мінекономіки.

Змін зазнає й Порядок проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженому постановою КМУ від 31.01.2007 № 70.

З переліку питань, які можуть бути предметом перевірки Держпраці, вилучать ті, що стосуються реєстрації у Фонді соцзахисту осіб з інвалідністю та подання роботодавцями звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Предметом перевірки Держпраці буде виконання роботодавцями нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, у т. ч. його зарахування.

Роботодавців зобов’яжуть надавати посадовій особі Держпраці для ознайомлення й перевірки, серед інших, такі документи:

  • трудові книжки (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування осіб з інвалідністю;
  • інформацію про попит на робочу силу (вакансії) (форма № 3-ПН).

Відповідні зміни внесуть також до Положення про Державну службу України з питань праці,  затвердженого Постановою КМУ від 11.02.2015 р. №96.

Олена Петровська

За матеріалами СПО об’єднань профспілок України

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3554

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
14527

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
18691

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе консультація нашого експерта
31676

Звіт 10-ПОІ: коли і як правильно подавати

Звіт про працевлаштування інвалідів — один із найскладніших в кадровій практиці. Чимала кількість рядків для заповнення вимагає високої концентрації та уважності до деталей, а помилка тягне за собою накладання штрафу. Хто, як і в які терміни має подати звіт 10-ПОІ, роз’яснюємо у статті
24242

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді