Простій не з вини працівника: чи можливе підвищення оплати?

Федерація профспілок ініціювала збільшення оплати

image41

Простій під час попередження про скорочення

Федерація професійних спілок України повідомила, що Мінекономіки надіслало обнадійливу відповідь на попереднє звернення профспілок щодо оплати часу простою. Уряду пропонували внести зміни до ст. 113 Кодексу законів про працю України, підвищивши оплату часу простою не з вини працівника до фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, наразі час простою не з вини працівника оплачується в розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (відповідно до ч. 1 ст. 113 КЗпП). Водночас це положення регламентує лише мінімальну норму і не забороняє оплачувати період простою в більшому розмірі.

Наприклад, на підприємствах госпрозрахункової галузі в колективному договорі можна встановити вищий рівень оплати з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, а також генеральною, галузевими і територіальними угодами.

Постанова Кабінету Міністрів України №221 «Деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету в умовах воєнного стану» передбачає, що керівник такого органу чи установи може самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників в межах фонду заробітної плати, передбаченого у кошторисі (звісно, при цьому не нижче від двох третин тарифної ставки). Це правило діє до припинення чи скасування воєнного стану.

До прикладу, Галузева Угода між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки рекомендує забезпечити оплату простою працівникам освітніх закладів на рівні середньої заробітної плати (п. 8.3.3).

За матеріалами Федерації професійних спілок України

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5360

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
803

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529386

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123494

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді