Пояснюємо, як довго може тривати випробний термін та що змінюється через воєнний стан
Як дистанційно прийняти працівника на роботу
Строк випробування при прийнятті на роботу не може тривати понад три місяці (якщо інше не встановлено законодавством України). Водночас він може бути подовженим щонайбільше до пів року. Це відбувається лише в окремих випадках та за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації. При цьому максимальна тривалість випробування при прийнятті на роботу для робітників становить один місяць.
Тривалість строків випробування закріплена у ст. 27 Кодексу Законів про працю України.
Вам також може стати у пригоді:
При цьому під час дії воєнного стану роботодавець має право встановлювати випробування під час працевлаштування для будь-якої категорії працівників (відповідно до Закону України від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).
За матеріалами Центрального регіону інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці у Дніпропетровській області
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
Допустити працівника до роботи роботодавець може лише після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням
Заява про прийняття на роботу — це офіційне письмове прохання у працевлаштуванні, яке особа пише на ім’я керівника організації.
Ведення наказів за типовими формами допомагає уникнути помилок, оскільки практично всю інформацію, що має міститися в наказах, передбачено типовими формами.