Працевлаштування осіб з інвалідністю: як перевіряють роботодавців?

Попри скасування звітів, контроль за дотриманням квот з боку роботодавців залишається

image64

Кадрові звіти — 2023

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю нагадав роботодавцям, що не збирає звіти про зайнятість та працевлаштування за підсумками минулого року.

Цю практику скасував Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» від 18.10.2022 р. № 2682-IX.

Водночас самі вимоги законодавства стосовно працевлаштування та зайнятості осіб з інвалідністю, виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю, а також нарахування та сплати адміністративно-господарських санкцій за його невиконання залишилися без змін. Головна відмінність — те, що нині всю інформацію щодо зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю та, відповідно, виконання нормативу з працевлаштування отримують від Пенсійного фонду України.

Якщо ж інформація від ПФУ міститиме ознаки порушень законодавства, Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю вважатиме це підставою для перевірки підприємств.

Також для виявлення підприємств-порушників законодавства використовують дані з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Централізованого банку даних з проблем інвалідності. 

На підставі зібраної інформації визначають підприємства, які не забезпечили виконання у попередньому році нормативу робочих місць. Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю надсилає таким об'єктам розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті за попередній рік. Цей розрахунок надходить у формі електронного документа через електронні кабінети на веб-порталі електронних послуг ПФУ. 

За матеріалами Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33515

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3682

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
15021

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
20728

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді