Надавайте відпустку при народженні дитини лише тим, хто має на неї право

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Пояснюємо, хто може отримати таку відпустку

image61

Підтвердні документи для відпустки при народженні

Одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини триває до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) та надається не пізніше трьох місяців з дня народження дитини (згідно з ст. 19. Закону України «Про відпустки»). Отримати таку відпустку може лише одна особа з числа таких:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю (якщо при цьому вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом та мають взаємні права та обов’язки);
  • баба, дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною одинокої матері чи одинокого батька.

Відпустку при народженні дитини надають на підставі письмової заяви працівник. У заяві також потрібно вказати бажану тривалість відпустки. 

А впродовж 30 календарних днів з дня виходу в таку відпустку працівник повинен надати власнику (або уповноваженому ним органу) копії свідоцтва про народження або документа, необхідного для державної реєстрації народження дитини.

За матеріалами Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67077

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
242

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
396

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
413

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15664

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді