Колабораціонізм та порушення трудового розпорядку: Рада готує нові правила для звільнення

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Парламент підтримав відповідний законопроєкт

Колабораціонізм та порушення трудового розпорядку: Рада готує нові правила для звільненняВерховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №7731 про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань. 

Чи вважати прогулом, якщо працівник відмовився від надурочної роботи

Зокрема, документ пропонує змінити ст. 41 КЗпП, запровадивши такі підстави для звільнення:

  • невиконання працівником будь-якого підприємства правил внутрішнього трудового розпорядку;
  • дії або бездіяльність працівника, які поза розумним сумнівом можна віднести до сприяння державі-агресору (якщо така особа працює на об'єктах держвласності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави або на об’єктах критичної інфраструктури).

Крім цього, до ст. 36 КЗпП також хочуть внести зміни, за якими підставою для припинення трудового договору може стати вирок суду, яким працівника позбавлено волі або засуджено до іншого покарання, яке виключає можливість продовження роботи або ж якщо це призвело до втрати довіри з боку роботодавця.

Зауважимо, у випадку звільнення через колабораціонізм або невиконання правил внутрішнього трудового розпорядку роботодавець повинен довести наявність підстав для звільнення.

За матеріалами Судово-юридичної газети

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення за власним бажанням: стаття, оформлення, відпрацювання

Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
670997

Покроковий алгоритм скорочення працівника

Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
173255

Наказ про звільнення

Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
305860

Зразки заяв про звільнення з роботи

Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
676550

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
68598

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді