Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №7731 про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань.
Чи вважати прогулом, якщо працівник відмовився від надурочної роботи
Зокрема, документ пропонує змінити ст. 41 КЗпП, запровадивши такі підстави для звільнення:
- невиконання працівником будь-якого підприємства правил внутрішнього трудового розпорядку;
- дії або бездіяльність працівника, які поза розумним сумнівом можна віднести до сприяння державі-агресору (якщо така особа працює на об'єктах держвласності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави або на об’єктах критичної інфраструктури).
Крім цього, до ст. 36 КЗпП також хочуть внести зміни, за якими підставою для припинення трудового договору може стати вирок суду, яким працівника позбавлено волі або засуджено до іншого покарання, яке виключає можливість продовження роботи або ж якщо це призвело до втрати довіри з боку роботодавця.
Зауважимо, у випадку звільнення через колабораціонізм або невиконання правил внутрішнього трудового розпорядку роботодавець повинен довести наявність підстав для звільнення.
За матеріалами Судово-юридичної газети
Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
Законодавство встановлює мінімальний розмір вихідної допомоги при звільненні працівника з роботи. Однак, роботодавець має право збільшити розмір вихідної допомоги у колективному договорі. Чи передбачає обмеження щодо виплати вихідна допомога при скороченні пенсіонера та які гарантії забезпечує вихідна допомога при звільненні військовослужбовцям — читайте у статті.
Трудовий договір може бути припинено, а працівника звільнено з роботи лише з підстав і в порядку, визначених трудовим законодавством. Які умови припинення трудового договору? Як здійснити оформлення припинення дії трудового договору? Чи відрізняється порядок розірвання трудового договору між працівником і фізичною особою – підприємцем? Як заповнити коректно бланк угоди про припинення трудового договору? Усе про документування: угода про припинення трудового договору (бланк) та наказ про припинення трудового договору (бланк) а також особливості припинення трудових відносин під час воєнного стану читайте у цій статті.
Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.