Підприємцям наголосили на необхідності запровадження політики рівності та недискримінації на підприємствах. Відповідне повідомлення оприлюднила Державна служби України з питань праці.
Праця жінок у мирний та воєнний час: дороговкази для кадровика
Так, тут наголосили, що Конституція України закріплює принципи гендерної рівності. Рівність чоловіків та жінок в усіх сферах життя гарантує ст. 24. Для забезпечення цієї рівності передбачені:
- надання жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї;
- спеціальні заходи щодо охорони праці і здоров’я жінок, встановлення пенсійних пільг;
- створення умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством;
- правовий захист, матеріальна і моральна підтримка материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.
Роботодавців закликали під час укладання колективних договорів використовувати Методичні рекомендації щодо внесення до колективних договорів та угод положень, спрямованих на забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у трудових відносинах, які було затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 29.01.2020 № 56.
При цьому питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та недискримінації уряд рекомендує вносити в колективні договори окремим розділом.
За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці