Роботодавцям, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують безробітних, компенсують частину витрат

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Уряд затвердив порядки надання компенсації

Роботодавцям, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують безробітних, компенсують частину витрат18 квітня 2023 року Уряд затвердив порядки надання компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування:

  • за створення нових робочих місць;
  • за прийом на роботу офіційно зареєстрованих безробітних.

Документ передбачає, що роботодавцям, які працевлаштували особу на нове робоче місце і протягом року виплачують працівникам заробітну плату в розмірі не менше 3-х мінімальних зарплат, виплатять компенсації у розмірі 50% фактичних витрат сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За умови збереження такого рівня заробітної плати, компенсації виплачуватимуть за кожну працевлаштовану особу впродовж наступних 12 місяців за рахунок коштів державного бюджету, передбачених в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Цей механізм запрацює з 01 січня 2024 року.

Суб’єктам малого підприємництва компенсують фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця. Компенсацію виплачуватимуть кожний другий місяць за умови, що строк працевлаштування складе не менше ніж 2 роки. Цей механізм планують реалізувати вже цього року.

Олена Петровська

за матеріалами Мінекономіки

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5181

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60073

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
81

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8539

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
103863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді