Призовний вік зменшать до 25 років,— законопроєкт вже у Раді

Автор
провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Міноборони ініціює зміни, щоб залучати на військову службу під час мобілізації більшу кількість придатних до військової служби громадян

image20

Працівник — призовник чи військовозобов’язаний, якщо у 24 роки має тимчасове посвідчення

09 травня 2023 року у ВР зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» № 9281 (далі — Законопроєкт № 9281). 

За ініціативою Головнокомандувача ЗСУ Міноборони розробило Законопроєкт № 9281 та пропонуєзменшити максимальний вік, до якого працівник може перебувати на військовому обліку призовників, з 27-ми до 25-ти років.

Як зазначає у пояснювальній записці міністр оборони Олексій Резніков, на військову службу під час мобілізації призивають військовозобов’язаних, тому значну кількість придатних до військової служби громадян, що не мають статусу військовозобов’язаних, не можуть мобілізувати. Отже, мета Законопроєкту № 9281 —зменшити вік перебування на військовому обліку призовників.

Переважна кількість призовників отримує відстрочку від призову на строкову військову службу у 18 років. Більшість із них — на навчання, яке триває протягом 4—6 років, в залежності від рівня освіти, та яке закінчують у віці 22—24 років. Тож, якщо зменшити максимальний призовний вік до 25 років, призовні комісії матимуть 1—3 роки для призову на строкову військову службу.

Законопроєкт № 9281 передбачає зміни до статей 15, 18, 18-1, 37 Закону України  «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII.

Олена Петровська

за матеріалами ВР

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
196851

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді