Звільняємо працівника на лікарняному

Чи правомірні такі дії під час воєнного стану?

image88

Як звільняти працівників під час воєнного стану

У питаннях розірвання трудового договору Державна служба України з питань праці радить звертатися до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Аспекти звільнення працівника з ініціативи роботодавця роз'яснює стаття 5. 

Так, звільнення у період тимчасової непрацездатності дозволене. Проте датою звільнення має бути перший робочий день, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності (таку дату мають зазначати у відповідному документі).

За матеріалами Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про звільнення в зв’язку з переїздом

Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
16545

Обхідний лист при звільненні працівника: зразок

На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
51112

Звільнення з роботи під час відпустки

Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
65695

Звільнення працівника за невідповідність займаній посаді

Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.
17750

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді