Оголошення простою окремому працівнику: мобінг чи ні?

Простій є винятковою ситуацією на підприємстві

Оголошення простою окремому працівнику: мобінг чи ні?Запровадити простій на підприємстві можна тоді, коли виконання роботи зупиняється через невідворотні обставини, відсутність необхідних організаційних і технічних умов або через інші обставини. Мобінг: зони відповідальності роботодавця

Простій можуть оголосити не лише для всього підприємства, а й для окремих підрозділів чи навіть для окремих працівників. Проте запровадження простою є виключно винятковою ситуацією. Водночас конкретних вимог чи обмежень щодо запровадження простою законодавство не передбачає.

Тим часом мобінг — це систематичні тривалі умисні дії (або бездіяльність) роботодавця чи працівників, метою яких є приниження честі та гідності, ділової репутації особи. Зокрема, мобінг може бути спрямований на те, щоб працівник припинив свою трудову діяльність.

Для цього можуть використовувати як психологічний, так і економічний тиск. Також мобінг характеризується створенням ворожої та образливої атмосфери навколо особи.

Проте мобінгом не вважаються вимоги керівника належно виконувати свою роботу. Так саме не є порушенням зміна робочого місця або посади чи зміна розміру оплати праці — якщо вони відбуваються у встановленому законом порядку. Відповідно, запровадження простою у зв'язку з об'єктивними умовами щодо певного працівника також не є мобінгом.

За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529553

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123569

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді