КЗпП містить перелік даних, які роботодавці не мають права вимагати
Які документи подають при прийнятті на роботу
Під час прийняття на роботу майбутній працівник зобов’язаний надати певні документи. Зокрема, законодавством передбачене подання:
- паспорта або іншого документа на посвідчення особи;
- трудової книжки (за наявності) або відомостей про трудову діяльність з Держреєстру.
Також у деяких випадках можуть подаватися:
- документи про освіту (спеціальність, кваліфікацію), стан здоров’я;
- військово-облікові документи.
Громадяни не зобов'язані при укладенні трудового договору надавати документи, не передбачені законодавством. Так, Кодекс законів про працю України забороняє роботодавцям вимагати певні документи та відомості. Зокрема, це інформація щодо:
- партійної та національної приналежності чи походження;
- реєстрації місця проживання чи перебування.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
Допустити працівника до роботи роботодавець може лише після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням
Заява про прийняття на роботу — це офіційне письмове прохання у працевлаштуванні, яке особа пише на ім’я керівника організації.