КЗпП містить перелік даних, які роботодавці не мають права вимагати
Які документи подають при прийнятті на роботу
Під час прийняття на роботу майбутній працівник зобов’язаний надати певні документи. Зокрема, законодавством передбачене подання:
- паспорта або іншого документа на посвідчення особи;
- трудової книжки (за наявності) або відомостей про трудову діяльність з Держреєстру.
Також у деяких випадках можуть подаватися:
- документи про освіту (спеціальність, кваліфікацію), стан здоров’я;
- військово-облікові документи.
Громадяни не зобов'язані при укладенні трудового договору надавати документи, не передбачені законодавством. Так, Кодекс законів про працю України забороняє роботодавцям вимагати певні документи та відомості. Зокрема, це інформація щодо:
- партійної та національної приналежності чи походження;
- реєстрації місця проживання чи перебування.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.