Алгоритм, яким потрібно керуватися, приймаючи громадян на роботу
Як дистанційно прийняти працівника на роботу
Держпраці закликала усіх роботодавців дотримуватися правил оформлення трудових відносин з працівниками. Для цього потрібно виконати три головні етапи під час прийняття особи на роботу:
- укласти трудовий договір;
- оформити наказ про прийняття на роботу;
- повідомити Державну податкову службу.
При цьому майбутній працівник надає документи на посвідчення особи (паспорт) та індивідуальний податковий номер. Трудову книжку потрібно надавати, лише якщо вона є. Іноді можна вимагати надання документів щодо рівня освіти чи стану здоров'я. Проте законодавство категорично забороняє вимагати інформацію щодо прописки, місця проживання, походження, національності, партійної належності тощо.
Відповідаємо на запитання:
У Держпраці наголосили, що такі правила однакові для всіх роботодавців.
За матеріалами Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
Допустити працівника до роботи роботодавець може лише після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням
Заява про прийняття на роботу — це офіційне письмове прохання у працевлаштуванні, яке особа пише на ім’я керівника організації.
Ведення наказів за типовими формами допомагає уникнути помилок, оскільки практично всю інформацію, що має міститися в наказах, передбачено типовими формами.