Посилюється відповідальність, якщо представник профспілки або роботодавця ухиляється від колективних переговорів або не надає необхідну інформацію, щоб укласти колдоговір
Штрафи за трудові порушення
14.07.2023 ВРУ прийняла Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в сфері колективно-договірної діяльності» (законопроект від 02.08.2022 № 7629).
Закон встановлює адміністративну відповідальність для осіб, які представляють роботодавців чи профспілки, зокрема за умисне порушення встановленого законодавством строку проведення консультацій щодо початку колективних переговорів.
Також Закон підвищує розмір штрафу:
- за ухилення від участі в колективних переговорах (ст. 41-1 КУпАП) — від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі — нмдг). Розмір штрафу становитиме 170 — 850 грн (на сьогодні — від трьох до десяти нмдг, тобто 51 — 170 грн);
- за ненадання інформації, необхідної для ведення переговорів і здійснення контролю за виконанням угод, договорів (ст. 41-3 КУпАП) — від п’яти до десяти нмдг, що становитиме 85 — 170 грн (на сьогодні — від одного до п’яти нмдг, тобто 17 – 85 грн).
Штраф не накладатимуть на осіб, які представляють роботодавців, у яких кількість працівників не перевищує 25 осіб, і профспілки, коли вони представляють інтереси працівників таких роботодавців.
За інформацією представника КМУ у ВРУ Тараса Мельничука
Одним із заходів стягнення, що передбачені чинним трудовим законодавством України за порушення трудової дисципліни, є догана. Для того, щоб оголосити догану, слід розуміти її правову природу та особливості застосування. Експерти підготували інформацію щодо винесення догани та її оформлення
Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
Доповідна записка може готуватися як за власною ініціативою автора, так і вказівкою керівництва. Як оформити різні види доповідних записок, одержати зразок доповідної записки ― детально у цій статті
Декретна відпустка до 3 років — право як матері, так і батька дитини. Чи відрізняється відпустка по догляду за дитиною до 3 років батькові від тої, що може надаватися матері дитини? Відповідь на це питання та алгоритм, за яким відпустка по догляду за дитиною до 3-х років на вашому підприємстві буде оформлена правильнота швидко — у статті.