Державний центр зайнятості назвав найбільш популярні вакансії (за даними Єдиного порталу вакансій).
Документи відділу кадрів: чекліст
Так, найчастіше шукають продавців-консультантів (понад 15 тисяч вакансій). Ця позиція майже вдвічі популярніша за друге місце — посаду водія (більш ніж 8 тисяч вакансій). Трійку лідерів замикають менеджери з продажу (понад 7 тисяч вакансій). Крім того, до топ-10 увійшли:
- бухгалтери (понад 5,7 тисяч вакансій);
- кухарі (понад 5,5 тисяч вакансій);
- інженери (понад 4,7 тисячі вакансій);
- лікарі (понад 3,3 тисячі вакансій);
- вантажники (понад 3,2 тисячі вакансій);
- швачки (понад 2,6 тисячі вакансій);
- фармацевти (понад 2,4 тисячі вакансій).
Найвищу оплату при цьому пропонують менеджерам з продажів (275 тисяч гривень). Крім того, понад 100 тисяч гривень роботодавці готові заплатити:
- інженерам (140 тис. грн);
- водіям (120 тис. грн);
- кухарям (115 тис. грн);
- бухгалтерам (107,5 тис. грн);
- лікарям (100 тис. грн);
- продавцям-консультантам (100 тис. грн).
Це — максимальний пропонований розмір заробітної плати за найбільш популярними вакансіями. Водночас середня пропонована зарплата становить 11 тисяч гривень.
Відповідаємо на запитання:
Найчастіше Державна служба зайнятості фіксує звернення від роботодавців у Києві, а також у Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Київській областях.
За матеріалами Державного центру зайнятості
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті