Зміна істотних умов праці як причина для звільнення

Що робити, якщо особа відмовляється працювати в нових умовах?

image51

Скорочення під час воєнного стану: зауваги кадровику

Кодекс законів про працю України передбачає, що роботодавець може розірвати трудовий договір з працівником, якщо той відмовляється працювати в нових умовах після зміни істотних умов праці (п. 6 ст. 36). Проте для цього має бути наявне письмове повідомлення роботодавця працівником про таку відмову. 

При цьому зобов'язань щодо працевлаштування такого працівника на роботодавця не покладають. Крім того, законодавство не зважає на те, з яких саме причин працівник відмовився від продовження роботи через зміну істотних умов праці.

Варто пам'ятати, що під час воєнного стану діють особливі правила. Так, повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці не обов'язково має відбуватися за два місяці — достатньо, щоб це відбулося до запровадження таких умов (Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», ст. 3).

За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення директора товариства

Як оформити звільнення директора товариства, внести правильний запис до трудової книжки про звільнення директора, одержати зразки наказів про виконання обов’язків та про звільнення директора? Пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
106470

Звільнення за переведенням на інше підприємство

Звільнення за переведенням на роботу на інше підприємство, крім згоди працівника, передбачає домовленість роботодавців. Про порядок звільнення у зв’язку з переведенням та про особливості такого звільнення під час воєнного стану читайте у цій статті
122695

Наказ про звільнення за прогул: зразок

Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюють відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
50604

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді