Що робити, якщо особа відмовляється працювати в нових умовах?
Скорочення під час воєнного стану: зауваги кадровику
Кодекс законів про працю України передбачає, що роботодавець може розірвати трудовий договір з працівником, якщо той відмовляється працювати в нових умовах після зміни істотних умов праці (п. 6 ст. 36). Проте для цього має бути наявне письмове повідомлення роботодавця працівником про таку відмову.
При цьому зобов'язань щодо працевлаштування такого працівника на роботодавця не покладають. Крім того, законодавство не зважає на те, з яких саме причин працівник відмовився від продовження роботи через зміну істотних умов праці.
Варто пам'ятати, що під час воєнного стану діють особливі правила. Так, повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці не обов'язково має відбуватися за два місяці — достатньо, щоб це відбулося до запровадження таких умов (Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», ст. 3).
За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці
Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
Копію наказу про звільнення видають усім працівникам в день звільнення.
На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.