За яких умов потрібно проводити атестацію робочих місць під час війни
Атестацію робочих місць, які створили в період воєнного стану, обов’язково потрібно провести. Так працівники зможуть отримати належні пільги й компенсації:
- право на пенсію за віком на пільгових умовах;
- щорічну додаткову відпустку;
- скорочену тривалість робочого тижня;
- доплати за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці;
- безплатне отримання молока чи лікувально-профілактичного харчування.
Водночас експерт з охорони праці Ольга Чернетенко нагадала, що КМУ постановою від 30.06.2023 № 660 уніс зміни до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою від 01.08.1992 № 442 (детальніше про зміни дізнайтеся у консультації). Тож, якщо умови праці не змінилися, працівники отримують пільги та компенсації за результатами попередньої атестації.
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?