Виплати для постраждалих на виробництві

Для отримання допомоги потрібно звертатися до Пенсійного фонду

image40

Соціальне страхування — 2023: огляд змін

Потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або ж ті, хто отримали професійне захворювання, мають право на фінансову допомогу (такі гарантії надає Закон України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»). 

У Пенсійному Фонді озвучили перелік виплат, на які можуть розраховувати постраждалі громадяни. Це:

  • допомога з тимчасової непрацездатності — 100 % середньої заробітної плати;
  • одноразова допомога (за стійкої втрати працездатності) — її призначають на підставі висновку МСЕК, розмір залежить від ступеня втрати професійної працездатності;
  • щомісячні страхові виплати — також залежать від ступеня втрати професійної працездатності;
  • виплати у разі тимчасового переведення на легшу та нижчеоплачувану роботу (збереження середньомісячної зарплати за потерпілим);
  • щомісячні страхові виплати потерпілому, що проходить професійне навчання або перекваліфікацію — середньомісячна зарплата протягом терміну для профнавчання чи перекваліфікації (якщо з часу встановлення втрати працездатності пройшло не більше року);
  • щомісячні виплати дитині, яка народилася з інвалідністю через травмування на виробництві або профзахворювання матері під час вагітності (до 18 років або ж до закінчення навчання, проте не довше ніж до 23 років) —у розмірі допомоги дітям з інвалідністю до 18 років та на рівні середньомісячної зарплати в регіоні після;
  • компенсація проїзду до та з місця лікування чи реабілітації (також для тих, хто супроводжує потерпілого).

Щоб отримати допомогу, потрібно подати документи та відповідну заяву до Пенсійного фонду. Це можна зробити і в паперовому, і в електронному вигляді. Термін розгляду таких звернень — до 10 календарних днів (без урахування дня подачі заяви).

Якщо ж внаслідок нещасного випадку працівник загинув, законодавство гарантує підтримку членам його родини. Йдеться про:

  • виплати на поховання та пов’язані з цим ритуальні послуги;
  • одноразову допомогу сім’ї (40 мінімальних зарплат); 
  • одноразові виплати кожній особі, яка була на утриманні потерпілого або мала на це право (8 мінімальних зарплат); 
  • щомісячні страхові виплати — частка середньомісячної зарплати потерпілого, розділеної на кількість осіб, які мають право на допомогу.

Важливо, що у тих випадках, коли розмір допомоги залежить від ступеня втрати працездатності, виплати не можуть бути нижчими за мінімальну заробітну плату.

За матеріалами Пенсійного Фонду України

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
809

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529482

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді