Неповний робочий час: початок і закінчення роботи

Розповідаємо, чи потрібно вказувати точні дані

image51

Чи можна в наказі про прийняття на роботу на умовах неповного робочого часу не зазначати час початку і закінчення роботи

Роботодавець до початку роботи зобов’язаний поінформувати працівника про правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) або умови встановлення режиму роботи, тривалість робочого часу і відпочинку, в яких визначають трудовий розпорядок на підприємстві (зокрема, час початку та закінчення робочого дня).

arrow-g10206e1f0_640.pngДетальніше про законодавчі підстави

За угодою між працівником і роботодавцем працівнику можна встановити неповний робочий час. У цій ситуації режим роботи працівника не збігатиметься з режимом роботи, встановленим у ПВТР для всіх працівників. Тому працівник зазначає в заяві, а роботодавець — дублює в наказі, у які дні та години він працюватиме.

До працівника, що порушив трудову дисципліну, роботодавець має право застосувати заходи дисциплінарного стягнення. А у відповідному наказі потрібно зазначити години та (або) дні, які працівник прогуляв. Порушення цього правила може призвести до непорозумінь у суді (більше — у консультації).

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Скорочена тривалість робочого часу

У кадровій практиці скорочену тривалість робочого часу часто плутають із неповним робочим часом. А це — поняття різні. Зі статті дізнаєтеся, кому встановлюється скорочений робочий час та чим він відрізняється від неповного.
20880

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
404281

Перехід на літній час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2024 року — читайте у статті.
1161

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Установити його можна як під час прийняття на роботу, так і згодом. Які алгоритми запровадження неповного часу з ініціативи працівника та роботодавця? Як встановити на неповний робочий час в умовах воєнного стану?
132575

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — досить поширене явище на практиці. Однак, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають низку питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Тож розглянемо умови та порядок, за яким застосовується підсумковий облік робочого часу
36829

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді