При створенні умов праці для працівників з інвалідністю роботодавці зобов’язані враховувати рекомендації медико-соціальної експертної комісії та індивідуальні програми реабілітації. Крім того, треба не забувати про додаткові заходи безпеки праці (з огляду на специфічні особливості осіб з інвалідністю).
Працевлаштування, робота і звільнення осіб з інвалідністю
У Держпраці наголосили, що недотримання рекомендацій МСЕК може стати причиною погіршення стану здоров’я працівника, і тоді роботодавцеві доведеться а це відповідати.
Крім того, роботодавець повинен організовувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю (у передбачених законом випадках), при цьому так само слід дотримуватися медичних рекомендацій.
Слід бути обачними у разі залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт і робіт у нічний час. Це можливо лише тоді, коли:
- таке навантаження припустиме з точки зору рекомендацій МСЕК;
- працівник дав згоду на таку роботу.
Водночас законодавство не встановлює обов'язкового скорочення тривалості робочого часу для працівників з інвалідністю. Проте, якщо особа сама звернулася з проханням про встановлення неповного робочого дня ао тижня. В такому разі керівництво повинне на це погодитись.
За матеріалами Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці