Святкові і неробочі дні в Україні
У Верховній Раді зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня — День подяки Богові» від 16.10.2023 № 10152.
На думку автора законопроєкту, встановлення цього святкового дня сприятиме збереженню духовної спадщини нашого народу, підняттю рівня суспільної моралі та консолідації українського народу в спільній подяці Всевишньому за мир та добробут в Україні. Це також сприятиме розвитку та консолідації міжконфесійних стосунків у релігійному середовищі України.
Святкувати День подяки Богові пропонують в останню неділю вересня.
Нагадаємо, що під час воєнного стану норми статті 73 КЗпП не застосовують згідно із Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX.
Ірина Матійко
За матеріалами ВРУ
Інколи трапляється, що для виконання, наприклад, невідкладних робіт, роботодавець залучає працівників до роботи у вихідний день. Як оформити наказ про залучення до роботи у вихідний день у 2023 році — у статті
Залучати працівників до роботи у вихідний день для деяких підприємств — звична справа. Як табелювати таку роботу? Та чи зазначати вид компенсації за роботу у вихідний?
Трудовим законодавством України передбачено святкові та неробочі дні. Робота у такі дні не проводиться. Але у виняткових випадках — допускається, за що працівники мають отримати або подвійну оплату, або інший день відпочинку
Робота у вихідні дні згідно з КЗпП забороняється, окрім виняткових випадків. Кадровик має знати, коли саме дозволено залучати працівників до роботи в вихідний день, які документи при цьому оформити, та як компенсувати незручності. Дотримуйтесь алгоритму зі статті, щоб не порушити норм законодавства
Щоб добре працювати, потрібно вміти відпочивати. Ми підготували для вас відразу два: календар вихідних днів на 2020 рік при п’ятиденному робочому тижні та шестиденному. Працюйте та відпочивайте з насолодою.