Тимчасовий працівник: від прийняття до звільнення
Державна служба України з питань праці нагадала роботодавцям, що під час воєнного стану вони можуть укладати строкові трудові договори з новими працівниками для:
- оперативного залучення нових працівників до роботи;
- усунення кадрового дефіциту та браку робочої сили.
Зокрема, це стосується ситуацій, коли працівники підприємства евакуювалися в іншу місцевість або ж перебувають у відпустці чи простої або тимчасово втратили працездатність і фактично відсутні на роботі. Це ж стосується і осіб, місцезнаходження яких тимчасово невідоме.
За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
Та інші питання щодо укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником у форматі зручної таблиці