Розбираємось, як діяти, якщо лікарняний припав на щорічну відпустку
Як оплатити лікарняний
Кодекс законів про працю передбачає відокремлення періоду тимчасової непрацездатності від часу щорічної відпустки (ст. 78 КЗпП).
Так, працівник, який хворів під час відпустки, має право на:
- продовження відпустки;
- перенесення залишку відпустки на інший період (в межах 12 місяців після закінчення робочого року, за який надана відпустка).
При цьому кількість перенесених днів (або днів, на які продовжили відпустку) дорівнює кількості днів хвороби.
Як саме будуть надані невикористані дні відпустки, вирішують разом працівник та роботодавець (рішення ухвалюють за взаємною згодою): працівник повідомляє роботодавця про своє рішення а роботодавець — видає відповідний наказ.
При цьому підставою для продовження чи перенесення днів відпустки має бути належним чином оформлений лікарняний як підтвердження хвороби (документ працівникові слід надати разом з заявою).
Що ж до виплати допомоги з тимчасової непрацездатності (при її настанні внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві) під час перебуванні у щорічній відпустці, то вона здійснюється у встановлених законом розмірах (згідно з а. 5 ч. 2 ст. 22 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Скачайте зразок та користуйтеся, щоб уникнути поширених помилок
Коли є підстави та згода працівника на відкликання з відпустки, роботодавець видає наказ про відкликання працівника з відпустки
В Україні працівники державної служби та органів місцевого самоврядування мають право на додаткову щорічну відпустку залежно від тривалості стажу. Це право допомагає мотивувати службовців за багаторічну працю. Для зручності обрахунку існує калькулятор додаткової відпустки за стаж в ОМС та на держслужбі. У цій статті ми розповімо, як саме працює калькулятор тривалості додаткової відпустки за стаж в ОМС та на державній службі, для кого він призначений і як ним користуватися
Директор, як і будь-який працівник, має право на відпустку. Які особливості в оформленні має щорічна відпустка директора? Чи передбачена законодавством компенсація відпустки директору? Які умови замісництва керівника та скільки наказів скласти? Відповіді на ці та інші питання — у статті.
Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті