Попри віддалений формат, за роботодавцем зберігається низка зобов'язань
Дистанційна робота під час воєнного стану
Державна служба України з питань праці надає таке визначення:
Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за власним вибором і з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
При цьому дистанційна робота може поєднуватися з роботою на території підприємства — якщо працівник і роботодавець погодять це питання.
Важливо пам'ятати, що у разі дистанційної роботи працівник не підлягає правилам внутрішнього розпорядку (якщо у трудовому договорі немає винятків). Також працівник самостійно визначає:
Важливо, що загальна тривалість робочого часу у разі дистанційної роботи не може перевищувати загальну, встановлену законом норму.
Оскільки працівник сам визначає робоче місце, він сам несе й відповідальність за належні умови праці на ньому. Втім, роботодавець зобов'язаний:
- забезпечити належний технічний стан обладнання, яке передає для роботи працівнику (якщо таке надається);
- проводити:
- інструктажі;
- навчання з питань охорони праці і протипожежної безпеки.
Інструктажі та навчання проводять у межах наданих або рекомендованих для використання засобів та обладнання. Для цього можна використовувати відеозв’язок та обмін електронними документами.
Важливо пам'ятати, що дистанційний формат роботи одним чином не впливає на право працівників захищати свої трудові права.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.